Sık Sorulan Sorular

Ataköy Spa Hakkında ?

Kuruluşumuz  Ataköy Spa ve Masaj Merkezi olarak 2010 yılından itibaren Ataköy’de hizmet vermeye başladı. 12 kişilik profesyonel kadromuz ile siz değerli konuklarımıza eşsiz ve kaliteli bir hizmet sunmaktayız. Hamam, sauna ve Spa hizmetlerimiz  ile rahatlayabilir, dilerseniz cilt bakım ve vücut bakımları ile doğal bir güzellik kazanabilir, kendinizi yenileyebilirsiniz.

Ataköy Spa Ne Gibi Hizmetler Sunuyor?

Ataköy spa ve masaj merkezi olarak masajın her çeşiti aynı şekilde spanın her türü,bunların dışında cilt bakımı, güzellik bakımı, vücut bakımı, erkek manikür ve pedikür, erkek ağda, erkek epilasyon,fizyoretapi gibi birçok hizmet sunmaktayız.

Ataköy Spa Nasıl Bir Ekibe Sahip ?

Uzman bir kadroya sahip Ataköy Spa yılların tecrübelerini sizlere sunuyor.

Ataköy Spa'da Ne Gibi Masaj Türleri Sunulmakta?

Aromaterapi Masajı :Bitki özlerinden elde edilmiş karışımlardan hazırlanan özel yağlar kullanılarak uygulanan bir yöntemidir. Aromaterapi’de dikkat edilen, temponun düşük ve hareketlerin şiddetinin hafif olmasıdır. Rahatlatıcı, gevşetici ve dinlendirici bir özelliğe sahiptir. Aromaterapi’de oluşan etki hem yapılan temas hem de uygulanan yağın kimyasal özelliği ile olmaktadır. Farkı amaçlar için elde edilmiş yağlar belli oranlarda karıştırılarak uygulanmaktadır.

Jakuzi Masajı : Sahip olduğu güçlü motorları basınç etkisini sürekli artırıp azaltarak vücudun çeşitli noktalarına masaj etkisi sağlar. Burada hava ve suyu birlikte kullanır. Vücuda doğru yönlendirilen su vücudumuzdaki kaslarımıza ciddi bir basınç uygularken birlikte üflenen hava kabarcıkları uygulanan baskıyı azaltmayı sağlar.

Medikal Masaj: Tıbbi masaj olarak da bilinen medikal masaj, hekim tarafından hastaya önerilen ve uzman kişiler tarafından gerçekleştirilen tedavi amaçlı bir masaj çeşididir. Medikal masaj hasar görmüş ve yorgun düşmüş organı eski haline geri döndürmek için uygulanan bir masaj olup, hastanın yaşam kalitesini arttırır ve psikolojik destek sağlar.

Sultan Masajı : Aynı anda iki terapistin senkronize hareketleriyle uygulanan bu masajda amaç iki farklı enerjiyi aynı anda tek bir vücuda vererek vücuttaki negatif  enerjiyi pozitif enerjiye çevirmektir.Bu masaj kişide aşırı dinlenme hissi uyandırır.

Spor Masajı: Spor masajı atletlere yönelik bir vücut çalışması biçimidir. Yaralanmaları önlemeyi, atletik faaliyetler için vücudu hazır hale getirmeyi ve en iyi durumda tutmayı sağlamak ve atletleri idmanın yorgunluğu ve yaralanmalardan kurtarmaya yardımcı olmak için kullanılır. Spor masajının üç temel biçimi mevcuttur: aktivite öncesi masaj, aktivite sonrası masaj ve bakım masajı.

İsveç Masajı : İsveç masajı, ABD’deki en popüler masaj türüdür. Zihinsel ve fiziksel sağlığı düzenlemek üzere kasların yüzeydeki katlarına etki eder; elleri, ön kolu ve dirsekleri kullanmayı içerir. Eklemlerin aktif ve pasif hareketleri ise masajın başka bir kısmıdır. İsveç masajının yararları arasında kan dolaşımını artırmak, zihinsel ve fiziksel rahatlama, stres ve kas gerilimini azaltmak ve eklem hareket açıklığını geliştirmek yer alır

Ataköy Spa'da Başka Hangi Hizmetler Var?

Lazer Epilasyon, Erkek Cilt Bakımı, Detoks, Ayak Bakımı, Erkek Manikür ve Pedikür, Kuaför,Hamam,Sauna,Buhar Odası vb hizmetlerimiz mevcuttur.